NŮŽ NA PRODEJ

 
Možná jste si už přečetli moji první knihu, Nůž - nejlepší přítel v boji o život. Na straně 45 tam doporučuji nůž L2 od slovenského nožíře Ladislava "Laskyho" Šánty.
 
Od vydání knihy uběhl nějaký ten rok, ale na mém doporučení se nic nezměnilo... Nakonec, podívejte se na následující videa:
 
                         
 
Laskyho L2 stále vidím jako ten nejlepší a nejvymakanější nůž, který jsem kdy dostal do ruky. A protože si Lasky za ty roky s nožem ještě "pohrál", naslouchal hlasům zákazníků a vychytal nějaké ty mouchy, kterými nůž v počátcích trpěl, vytvořil - podle mého soudu - opravdu mistrovské dílo. Aby taky ne - vždyť jeho vývoj do dnešní podoby trval plných 15 let!
 
                  
 
To se také projevilo tím, že se jeho nůž, nyní pod obchodní značnou Pteryx L2, umístil jako 4. nejlepší zavírací nůž na světě. Tento verdikt vynesl prestižní GEAR INSTITUTE, což je americký institut, který se zabývá testováním sportovních a outdoorových vybavení. Ale abych byl upřímný, když jsem se podíval na jejich stránky, kde je uvedeno pět nejlepších zavíracích nožů za rok 2016, nemohl jsem se ubránit pochybnostem o nestrannosti tohoto výsledného rozhodnutí. Když pětici nožů porovnáte, pouhým okem zjistíte, že Pteryx L2 ve společnosti ostatních čtyř nožů vypadá jako Mercedes mezi Daciemi. Nechci být nespravedlivý nebo podezřívavý, ale je to opravdu zajímavá shoda okolností, že americký institut umístil na první tři příčky nože od amerických firem, na čtvrtém místě skončil slovenský Pteryx L2 a jako pátý se umístil nůž od francouzské firmy. 
 
Ohledně umístění L2 v testech GI je ale třeba podotknout, že jednou z chyb, kterou institut uvedl v hodnocení, je masivnost nože, což by ale člověk, který chce mít nůž opravdu vhodný do extrémních podmínek, měl naopak ocenit. Pevnost konstrukce je jedním z hlavních předpokladů toho, že vás nůž nezradí.
 
Další "chybou", kterou GI uvedl v celkovém hodnocení Pteryxu L2 a jenž zcela zřejmě měla vliv na jeho umístění je, že "není známý v USA". Ponechám zcela na vás, jaký si o tom uděláte názor...
 
Možná si o mě pomyslíte, že jsem příliš zaujatý, že straním Laskymu ze staré známosti, nebo že jsem ovlivněn tím, že L2 nosím v kapse už nějakých 12 let, zatímco ostatní nože z vítězné pětice pořádně neznám... Ale něco vám řeknu - podívejte se jen na rychlost tasení Pteryxu L2 a bude vám absolutně jasné, že už jen tato jedna vychytávka ho oproti ostatním staví do role favorita.
 
Ale abych tady nemlátil prázdnou slámu, předkládám vám odkaz na odbornou recenzi, v níž najdete veškeré technické údaje o noži: ZDE
 
Konstrukce nože nedovoluje, abyste si doma jednoduše přemontoval klip na opačnou stranu střenky, proto je nutné již předem vědět, zda chcete nůž pro praváka nebo pro leváka. Umístění klipu se totiž musí řešit už při výrobě nože.
 
Pokud mohu mluvit za sebe, já každému, kdo chce kvalitní nůž pro denní nošení, vhodný do lesa i do města, Pteryx L2 rozhodně všemi deseti doporučuji! Jak jsem se zmínil, mám starší typ, nikoliv Pteryx L2, ale pouze L2, nosím ho denně nějakých 12 let a za tu dobu mě nikdy nezklamal. Myslím, že pokud ho neztratím nebo mi ho někdo neukradne, budu ho mít do smrti a po mně ho zdědí některý z mých synů... Je to nůž opravdu na celý život. Nosím ho denně a kdo mě zná, ten ví, že bez nože nevyjdu ze dveří bytu.
 
 
Pravdou je, že Pteryx L2 není úplně levný, ale protože s ním mám tak dlouhodobou zkušenost, mohu vám ručit za to, že cena naprosto spolehlivě odpovídá kvalitě. Podívejte se na video, kde to Lasky vysvětluje: ZDE
 
Každý exemplář nože Pteryx L2 je krásně zabalen. Součástí balení je nezbytný certifikát o pravosti nože, návod k používání a ošetřování, náhradní šroubky a cestovní přepravní pouzdro z nylonu. Toto pouzdro neslouží k nošení nože na opasku, ale jen k přepravě například v cestovní tašce apod.
 
Nabízíme vám tento nůž ke koupi.
 
Cena nože 295 € je pro každého prodávajícího  závazná, takže neexistuje možnost, jak nový Pteryx L2 sehnat levněji. 
 
My vám ho nabízíme za české Koruny, ale cena je závislá na kursu Kč v poměru k €.
 

Současná cena nože Pteryx L2 je tedy 7.717 Kč. Poštovné je zdarma.

Jako třešničku na dortu si k noži můžete objednat opaskové pouzdro, které je vyvinuté specálně pro Pteryx L2 a má tu vlastnost, že z něj nůž vytáhnete již otevřený. Je vyrobeno velmi precizně, z pravé kůže, a svým mistrovským provedením za nožem v ničem nezaostává. 

Cena pouzdra je 92 €, v přepočtu tedy 2.396 Kč. Spolu s nožem je poštovné zdarma, ale při objednávce zvlášť dobírkou 100 Kč,  nebo při platbě předem 50 Kč .