BEAR CLAW - nůž pro sebeobranu

OMLOUVÁM SE, ALE V SOUČASNÉ DOBĚ 
DRÁPY VCS NEMÁME K DISPOZICI.         
 
 
Jako nejúčinnější zbraň pro sebeobranu na těsnou vzdálenost (když je obránce zalehnut, natlačen ke zdi apod.) pro ženy i pro muže doporučujeme:
 
Nůž HRT2 od firmy Smith & Wesson, známý také jako Bear Claw, neboli medvědí dráp. Jde o malý taktický nůž, který byl vyvinut firmou S&W v roce 1983 na objednávku CIA, a to speciálně pro oddíl na záchranu rukojmích (CIA HRT). Jde o unikátní nůž zejména pro přeřezávání pout, popruhů a lan, ale také pro boj na těsnou vzdálenost. 
 
Velmi ho doporučujeme zvláště ženám, jako vynikající sebeobranný prostředek. Prstenec pro provlečení ukazováčku zajišťuje, že je prakticky nemožné nůž vykroutit z ruky, nebo že ho při pádu k zemi upustíte. Pouzdro nože je vybaveno velice dobře řešeným klipsem pro zavěšení na opasek (nebo jinam) a po obvodu má dírky na provlečení tkanice nebo řemínku, takže se dá pověsit na krk, nebo připoutat například k poutku u kalhot a zastrčit do kapsy. Čepel je v pouzdře jištěna klipsem, který zapadne do očka na ukazováček, takže po krátkém procvičení zjistíte, že ho lze velmi jednoduše a rychle vytasit pouhým trhnutím.
 
                           
 
                                              
Firma SW bohužel přestala nože HRT2 vyrábět. 
Považujeme to za nesmírnou škodu, proto vám nabízíme 
ROVNOCENNOU NÁHRADU:  
Dráp Vandal Combat System (včetně pouzdra)
Dráp VCS je konstrukčně shodný s originálním SW HRT2
 

Fotografie Drápu VCS naleznete ZDE

 
Cena nože je 450 Kč + 110 Kč poštovné při odeslání dobírkou. Při platbě předem na účet je poštovné 60 Kč. 
Na Slovensko je cena nože, včetně poštovného, přibližně 27 € (posíláme jen na dobírku).
 
Objednávku, prosím, učiňte pomocí tlačítka "PIŠTE NÁM"
 
 
Pořídíte-li si HRT2 pro sebeobranu, budete možná potřebovat také jeho cvičnou verzi, abyste si mohli vyzkoušet různé techniky, které popisujeme v naší příručce Bear Claw - revoluce v sebeobraně žen. Za tímto účelem si můžete objednat dřevěnou maketu HRT2, která je bezpečná, ale není tak náchylná k opotřebení nebo poškození během tréninku, jako gumový model. Je vyrobena z překližky a je nalakovaná, takže nehrozí zadření třísky.
 
 
 
Cena je 120 Kč + poštovné 110 Kč dobírkou nebo 60 Kč při platbě předem.
 
Objednávku, prosím, učiňte kliknitím ZDE
 
 
 

Efektivita nože HRT2 "Bear Claw"

Je lepší zubaté ostří, nebo hladké? Věříme, že vývojáři firmy S&W odvedli ve spolupráci s odborníky z týmu CIA na záchranu rukojmích poctivou práci... Jenže - jak se říká - důvěřuj, ale prověřuj! Proto jsme chtěli zkusit účinnost zubaté čepele nožíku HRT2 Bear Claw na skutečné svalové tkáni. Jak to dopadlo, se ale dozvíte jen tehdy, pokud se podíváte na následující video...

   

                                                                                                                                                    Vloženo 1. 12. 2016                                      

BEAR CLAW - UTAJENÝ OCHRÁNCE

V jedné z kapitol knihy radíme ženám, jak při sobě medvědí dráp nosit a kam ho ukrýt pod oděv tak, aby nebyl vidět, ale přitom byl rychle po ruce. Koukněte na toto ktátké video, kde Monika předvádí, jak snadné a jednoduché to je.

Vloženo 21. 7. 2016

BEAR CLAW proti zbrani

V následujícím videu jsme chtěli našim ženám ukázat, jak se pomocí nože Bear Claw mohou s trochou tréninku dostat ze situací, které by pro ně jinak měly fatální následky:

     

Vloženo 12. 10. 2016

PÁR UŽITEČNÝCH TIPŮ PRO MUŽE, JAK A KDE NOSIT BEAR CLAW

Ačkoliv medvědí dráp doporučujeme jako ideální sebeobrannou zbraň pro ženy, je jisté, že stejně tak je vhodný i pro muže. Abyste ho mohl mít neustále při ruce, budete ale muset vymyslet, jak a kde ho nosit. Já ho nosím normálně na opasku a nedělám si těžkou hlavu s tím, když okolí uvidí, že mám nůž. Někdy to však není vhodné a je žádoucí, nosit ho skrytě. V tomto videu jsme vám chtěli ukázat několik možností, které by vám snad mohly být inspirací.

Vloženo 14. 8. 2016

Boxer z klíčů a osvobození ruky ze sevření

V tomto krátkém videu jsme chtěli vyvrátit jeden z tradovaných mýtů o klíčích držených mezi prsty jakožto improvizovaném boxeru, a také jsme našim ženám chtěli ukázat velice jednoduchý chvat na vysvobození se z držení za zápěstí. Až tento chvat budete nacvičovat s manželem nebo přítelem a nebudete se moci z jeho sevření uvolnit, nevěřte mu, když vám bude tvrdit, že má takovou sílu, že na něj tento chvat neplatí. Že se z jeho sevření nedokážete uvolnit znamená jen tolik, že něco neděláte správně. Tento chvat funguje vždy, a to bez použití větší síly. Jen se, tak jako každá technika, musí provést správně.

Vloženo 22. 6. 2016

BEAR CLAW vs. NEZVANÝ HOST

Jedna z kapitol naší nové knihy se zabývá tím, jak ubránit svůj domov proti vpádu nezvaného hosta. Jak se v ní dočtete, máte možnost buď spoléhat na nahodilé improvizované zbraně, které vám během zápasu s vetřelcem náhodou přijdou pod ruku, nebo zvolíte druhou možnost, která je mnohem sofistikovanější, totiž že si na některá předem promyšlená místa v bytě připravíte opravdové zbraně. Asi nejvíce exponovaným místem, kde hrozí prvotní konflikt s nezvaným hostem, je zádveří vašeho bytu nebo domu. Podívejte se na krátké video, které jsme pro vás natočili. Možná pro vás bude inspirací k úvahám, jak zvýšit bezpečí také ve svém domově.

Vloženo 14. 6. 2016    

 

                                                                                                                                                                                                                          Vloženo 1. 12. 2016