Výuka

Česká škola boje nožem působí v Brně. Máte-li zájem o trénink street figtingu nebo boje nožem, napište e-mail a požádejte o další informace.

Klikni na ikonu a podívej se na video:

     
     
       
     

 

 
STREET FIGHT - individuální jednodenní trénink, který navazuje na knihu Jak vítězit ve rvačkách
Cílem tohoto speciálního tréninku je naučit vás základní techniky, které nutně potřebujete znát do pouličního střetu (rvačky), především jak konflikt ukončit prvním, maximálně druhým úderem K.O. Jde o to naučit se provádět údery technicky tak, aby jejich síla a razance vycházela z nohou, nikoliv z ruky. Základem je naučit se údery pěstí, dále pak údery hlavou, kolenem, loktem atd. podle fyzických předpokladů cvičence (nemá cenu dlouhána učit hlavičky, nebo muže malého vzrůstu kopy kolenem).
 
Trénink je rozvržen na 5 hodin čistého času s hodinovou přestávkou uprostřed. 
 
 
                        
 

ZASTAVOVACÍ SCHOPNOST NOŽE

Pokud se zajímáš o účinnost nože v sebeobraně, tohle video si stáhni a podívej se na něj. 
Musel jsem ho uložit na Ulož.to, protože z YT mi ho třikrát odstranili.
 
          
 
 

NŮŽ VE RVAČCE aneb DRSNÁ REALITA

Toto video bylo z YouTube adminem odstraněno, protože ho někdo udal jako spam. Ve videu jsou ukázány směšné praktiky výuky obrany proti útoku nožem v některých bojových stylech, takže předpokládám, že to udal někdo, kdo se výukou takových idiotských a životu nebezpečných technik živí. Když uběhlo pár měsíců, toto video jsem na YT znovu vyvěsil, protože si myslím, že záběry v něm použité by měl vidět každý, kdo se o problematiku boje nožem, sebeobrany, nebo vůbec řešení násilných situací, zajímá. Jenže asi po půl roce mi ho zase smazali, protože prý propaguje násilí. Cenzoři svobodného projevu si zřejmě neuvědomují, že pokud se člověk s násilím neseznámí, pak nemá ani možnost naučit se proti němu bránit. Anebo je záměrem cenzury právě to, aby se naši lidé neuměli násilí postavit. Všiměte si především prudkosti útoků, agresivity útočníků a přemýšlejte, zda je vůbec možné v těchto situacích použít nějaké složitější protiakce. Klikni na obrázek:
 
                           
 

K tématice boje nožem a street fightingu se váže mnoho dílčích témat. Některá z nich najdete zpracovaná na našem YT kanále:  ZDE

JAK BUDIT RESPEKT 

Tohle video bylo asi rok normálně vyvěšené na YT, ale pak mi ho ve většině zemí zablokovali, kvůli autorským právům. Od té doby ho v ČR ani na Slovensku nikdo neuvidí. Zde si ho můžeš zadarmo stáhnout z Ulož.to - klikni na ikonu:

                        

ŠIKANA

Toto video nám cenzoři z YT také odstranili - prý porušuje pravidla na ochranu nezletilých. My si ale myslíme, že ochrana nezletilých primárně vyžaduje, aby oni sami, ale především jejich rodiče, znali tvrdost reality. Pokud tedy chcete svoje děti uchránit šikany, nebo vás tento problém z jakéhokoliv důvodu zajímá, podívejte se na toto video. 

Klikni na obrázek:

                       

 

Nyní se můžete podívat na několik videí, která se vztahují k použití nože v sebeobraně:

                        

VIDEO PRO ŽENY - JAK TASIT NŮŽ

                         

 

NŮŽ vs. PISTOLE

                        
 

PŘÍMÝ BOD

                        
Vloženo 17. 4. 2017
 

BOJ NOŽEM V ZIMĚ

                        

Aktualizace z 9. 1. 2017:

K dokreslení informací, ve videu podaných, přidávám jednu historku ze života, která se udála v Rakousku a která vypovídá o schopnosti zimního oblečení uchránit vás před nejhoršími důsledky útoku nožem. Celý článek naleznete ZDE.

Vloženo 4. 11. 2016

TROCHA TEORIE A TROCHA PRAXE

Omluvte, prosím, špatnou kvalitu zvuku a ještě horší kvalitu obrazu v závěrečné části tohoto videa. Občas se stává, že člověk míní a Pán Bůh mění, což se stalo právě nám při natáčení. Plán byl dobrý, ale po příjezdu na naše obvyklé místo, kde jsme už nějaká videa natočili, jsme zjistili, že se nám tam utábořili bezdomovci se vším všudy, se stanem, ohništěm, vínem v PETkách a prádlem mezi dvěma kúly zaraženými do země. Museli jsme tedy hledat náhradní místo, ale mezitím čas letěl, setmělo se a navíc jsme byli jen kousek od železniční trati, kde nás rušily projíždějící vlaky. 
 
Ale věřím, že budete shovívaví a že pokud vám jde více o informace samotné, než o dokonalost zpracování záznamu, pak vám i toto improvizované video k něčemu poslouží.
 
                     
Vloženo 1. 11. 2016