Video o tom, co od mých lekcí můžete čekat, 
a co naopak zase ne:
 
 
STREET FIGHT - individuální jednodenní trénink, který navazuje na knihu Jak vítězit ve rvačkách
Cílem tohoto speciálního tréninku je naučit vás základní techniky, které nutně potřebujete znát do pouličního střetu (rvačky). Naučím vás, jak konflikt ukončit prvním, maximálně druhým úderem K.O. Jde o to naučit se provádět údery technicky tak, aby jejich síla a razance vycházela z nohou, nikoliv z ruky. Základem je naučit se údery pěstí, dále pak údery hlavou, kolenem, loktem atd. podle fyzických předpokladů cvičence (nemá cenu dlouhána učit hlavičky, nebo muže malého vzrůstu kopy kolenem).
 
Trénink je rozvržen na 5 hodin čistého času s hodinovou přestávkou uprostřed. 
 
Cena je 350 Kč/hod., tedy celkem 1.750 Kč. Video k tomuto tréninku naleznete, když kliknete na ikonu:
 
                        
 

TRÉNUJTE TAKÉ S OSTRÝM NOŽEM!

Tak, jako se nenaučíte střílet z pistole pomocí slepé munice, tak se v boji nožem nenaučíte správným reakcím, pokud budete trénovat 
pouze s plastovými nebo dřevěnými maketami. Teprve při tréninku ostrým nožem získáte představu, co je reálné, a co je jen "zbožným přáním"...
 
                       
 
 

HROMADNÉ ZNÁSILNĚNÍ V RIMINI 26. 8. 2017

                       
Aktualizace z 3. 9. 2017:

Tak už ty čtyři zrůdy chytili. Tři jsou prý nezletilí, 15 - 17 let, takže nikde nejsou k vidění jejich fotky, jedná se prý o Maročany. Čtvrtý násilník byl chycen ve vlaku, když se chtěl skrýt ve Francii. Je to 20 letý samec z Konga. Tady jsou jeho fotky. Docela hezký exemplář, že? Kdo by si byl pomyslel, že to je taková agresivní násilnická bestie..? Takže, vážení přátelé, nenechte se opít rohlíkem a buďte podezřívaví! A když vám někdo bude vykládat, že máme morální povinnost pomáhat imigrantům, tak ho pošlete rovnou do... No víte kam.

Aktualizace z 6. 9. 2017:
Znásilněná Polka vypovídá jak se to stalo a jak to vnímala ZDE
 
Aktualizace z 9. 9. 2017:
Krátké video o vůdci znásilňovacího gangu z Rimini: ZDE
Skupinové foto ostatních členů gangu i s nějakou multikulturní vítačkou imigrantů: ZDE
 
Aktualizace z 19. 9. 2017:
Znásilněná Polka poprvé vypověděla celý přáběh. Upozorňuji, že to není pro citlivé povahy. Po přečtení snad zcela pochopíte, proč klademe takový důraz na to, abyste nikdy nechodili neozbrojení. Její výpověď naleznete ZDE
 
 

NŮŽ VE RVAČCE aneb DRSNÁ REALITA

Toto video bylo bohužel z YouTube adminem odstraněno, protože ho někdo udal jako spam. Ve videu jsou ukázány směšné praktiky výuky obrany proti útoku nožem v některých bojových stylech, takže předpokládám, že to udal někdo, kdo se výukou takových idiotských a životu nebezpečných technik živí. Až se k tomu dostanu, vyvěsím video na nějaký falešný kanál na YT a přidám sem odkaz. Zatím, pokud máte zájem video vidět, si ho můžete stáhnout z Uložto. Když ho navíc vyvěsíte na YT na svůj kanál, uděláte dobrý skutek a třeba tím někomu zachráníte život...
 
                           
 

Výuka

Působím v Brně, ale dle domluvy mohu přijet kamkoliv v ČR nebo SR. Nevedu, a ani už nehodlám vést, jakékoliv pravidelné veřejné tréninky. V omezeném rozsahu však nabízím soukromé lekce a semináře boje nožem.

SOUKROMÉ LEKCE

Všechny soukromé lekce poskytuji v „balíčcích“ po deseti jednotkách, přičemž každá jednotlivá jednotka trvá přibližně jednu až dvě hodiny, podle individuální potřeby klienta.

Cena jednoho „balíčku“ je 8500 Kč. V této ceně nejsou započítány jednotlivé vstupy do tělocvičny. Je však možnost cvičit i jinde, dle domluvy s klientem. V případě dojíždění za klientem je třeba počítat s úhradou cestovních nákladů. Cestování po Brně si neúčtuji.

Než se s klientem domluvím na soukromých lekcích, chci se s ním osobně setkat, abychom se poznali, domluvili si pravidla a určili priority. Tato konzultace stojí klienta 500 Kč a náklady na moji dopravu, ale pokud se domluvíme na spolupráci, obdrží výtisk příručky "Nůž - nejlepší přítel v boji o život" jako základní počin do své výuky. Tato seznamovací schůzka slouží k tomu, abychom se já, ale i klient, mohli rozhodnout, jestli je vhodné navázat spolupráci. Tréninky se musejí vést v přátelském duchu porozumění, proto nebudu cvičit nikoho, s kým si tzv. "nesednu". Také nebudu cvičit nikoho, komu tzv. "kouká z očí kriminál", nebo je zjevně příslušníkem nějakého extremistického hnutí. 

Částka 500 Kč za konzultaci se mi platí proto, že v minulosti se mi stalo, že byla domluvena a rukou podáním strvzena spolupráce s klientem, ale on se pak odmlčel, výcvik bez omluvy nebo udání důvodu ani nezačal, a pro mě z toho vyplynula jen ztráta peněz a času. 

SEMINÁŘE

Semináře jsou tematicky koncipovány stejně jako soukromé lekce. Cena účasti na semináři je 1200 Kč na osobu, přičemž jednodenní seminář je v rozsahu pěti hodin výuky ve dvou blocích po 2,5 hodinách.

Počet účastníků semináře je omezen na 6 osob.

Je žádoucí, aby počet účastníků byl sudý, tedy aby každý měl svého sparringpartnera. Pokud musím některému z účastníků nahrazovat sparringpartnera já, nemohu se plně věnovat ostatním cvičencům a kvalita výuky tím znatelně trpí. Jestliže tedy budete chtít organizovat seminář pro svoje přátele a známé, mějte, prosím, tuto skutečnost na paměti. Je i v mém zájmu, aby výuka proběhla co nejlépe, byla kvalitní a každý účastník si odnesl co nejvíce nových znalostí a zkušeností.

Pokud se vás však sejde lichý počet, není nic ztraceno. V tom případě jsem schopen zajistit si pomocníka, který chybějícího člena dvojice nahradí, a vzhledem k tomu, že přece jen již něco umí, ještě se tím váš trénink zkvalitní. 

Témata soukromých lekcí a seminářů:

Boj nožem - základy

zde je zahrnut boj nožem proti noži na kontaktní i těsnou vzdálenost, obrana beze zbraně proti noži, vysvětlení psychologických, anatomických a fyzikálních vztahů a zákonitostí v boji nožem a jejich ovládnutí

Obrana beze zbraně proti útočníkovi ozbrojenému nožem, holí, pistolí

základní techniky a taktika pro zvládnutí eliminace nebezpečí fyzického ohrožení vaší osoby, jste-li konfrontován s útočníkem vyzbrojeným nožem, holí, pistolí. Podstatné je pochopení a zvládnutí jednoduchých zásad a pravidel, která jsou stejná nebo podobná ve všech případech, kdy vzniká nutnost bránit se při napadení.

Ženská sebeobrana nožem a holýma rukama

lekce jsou zaměřeny na vysvětlení a zvládnutí zákonitostí v boji proti silnějšímu a mohutnějšímu protivníkovi, použití improvizovaných zbraní, výuku vhodných technik beze zbraně a použití nože typu „medvědí dráp“, který je svou konstrukcí nejvhodnějším sebeobranným prostředkem pro ženy, ale i muže s drobnou tělesnou konstitucí                       

"Medvědí dráp" svou konstukcí zaručuje, že vám ho útočník nevyrazí z ruky, při pádu k zemi ho neupustíte a na velmi těsnou vzdálenost (například pokud vás těžší a mohutnější soupeř zalehne) je na rozdíl od nožů běžné konstrukce stále velmi efektiví díky své vynikající schopnosti párat. Proto ho doporučuji zejména ženám, ale i mužům velmi subtilní postavy. 


Výuka boje "medvědím drápem" probíhá za použití dřevěných maket, je tedy zcela bezpečná.

Pro reálnou sebeobranu a denní nošení nabízím klientkám a klientům možnost zakoupit si přímo u mě po dokončení kursu "medvědí dráp" od firmy Smith & Wesson, který považuji za nejlepší na trhu:

VIDEO PRO ŽENY - JAK TASIT NŮŽ

                         

PŘÍMÝ BOD

                        
Vloženo 17. 4. 2017
 

BOJ NOŽEM V ZIMĚ

                        

Aktualizace z 9. 1. 2017:

K dokreslení informací, ve videu podaných, přidávám jednu historku ze života, která se udála v Rakousku a která vypovídá o schopnosti zimního oblečení uchránit vás před nejhoršími důsledky útoku nožem. Celý článek naleznete ZDE.

Vloženo 4. 11. 2016

TROCHA TEORIE A TROCHA PRAXE

Omluvte, prosím, špatnou kvalitu zvuku a ještě horší kvalitu obrazu v závěrečné části tohoto videa. Občas se stává, že člověk míní a Pán Bůh mění, což se stalo právě nám při natáčení. Plán byl dobrý, ale po příjezdu na naše obvyklé místo, kde jsme už nějaká videa natočili, jsme zjistili, že se nám tam utábořili bezdomovci se vším všudy, se stanem, ohništěm, vínem v PETkách a prádlem mezi dvěma kúly zaraženými do země. Museli jsme tedy hledat náhradní místo, ale mezitím čas letěl, setmělo se a navíc jsme byli jen kousek od železniční trati, kde nás rušily projíždějící vlaky. 
 
Ale věřím, že budete shovívaví a že pokud vám jde více o informace samotné, než o dokonalost zpracování záznamu, pak vám i toto improvizované video k něčemu poslouží.
 
                     
Vloženo 1. 11. 2016
 
 

ÚTOK SEKEROU

                      
Vloženo 13. 9. 2016
 
 

Útok mačetou

V posledních měsících se nám v Evropě rozmáhá nový fenomén, a to popravy nevinných a nic netušících bezbranných obětí pomocí mačety. V následujícím videu jsme vám chtěli vysvětlit alespoň ta nejzákladnější pravidla, jak se napadení mačetou postavit a co v takovém případě dělat.
 
                     
 
Ačkoliv k nám zprávy o mačetových útocích přicházejí poslední dobou zejména ze západní Evropy v souvislosti s imigranty, i my máme svoje hořké zkušenosti. Pokud vás to zajímá, klikněte SEM, SEM, nebo SEM.
 
Vloženo 30. 8. 2016
 
 

3 věci, které nikdy, ale opravdu nikdy, nedělejte, pokud chcete žít !

                       
Vloženo 8. 7. 2016
 
 
 

Obrana proti bodu shora - UTON

           

Vloženo 4. 7. 2016