POKRAČOVACÍ KURS 11. 5. 2019
Přátelé, dovoluji si pozvat vás všechny, kdo jste se v minulosti účastnili kursu Základy boje nožem, k účasti na Pokračovacím kursu, který se bude konat v sobotu 11. května. 
Náplní Pokračovacího kursu bude v první polovině zopakování technik, v druhé polovině si vyzkoušíme jejich použití v cvičném sparringu s dřevěnými maketami nožů.
 
Postup je stejný, jako minule - pošlete mi přihlášku pomocí tlačítka pod tímto článkem a po uhrazení kursovného dostanete podrobné instrukce. Cena kursu je stejná jako minule.
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
OBSAZENO!!!

JEDNODENNÍ KURS "ZÁKLADY BOJE NOŽEM" 27. 4. 2019

TENTO KURS JE UŽ PLNĚ OBSAZEN. 
O DALŠÍM TERMÍNU BUDU NA TOMTO MÍSTĚ VČAS INFORMOVAT A S POZVÁNKOU OBEŠLU VŠECHNY KONTAKTY V MÉM ADRESÁŘI. 
V KVĚTNU OČEKÁVEJTE OPAKOVÁNÍ KURSU PRO POKROČILEJŠÍ.
Dovoluji si vás pozvat na opakování jednodenního kursu "Základy boje nožem", který se bude konat v sobotu 27. 4. 2019 v Brně. Kurs je určen pro úplné začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti v boji nožem, nebo v bojových uměních, která nůž používají.
 
Cvičit začneme v dopoledních hodinách a skončíme kolem 17. hod. odpoledne. Hodina začátku kursu je stanovena s ohledem na mimobrněnské účastníky tak, aby se stihli během rána dopravit do Brna a potom se zase v nějakém rozumném čase vrátit domů.
 
Doba výuky je rozdělena na poloviny po 2,5 hod., mezi nimiž je hodinová přestávka na oběd a na odpočinek. 
 
Účast na kursu není omezena věkem ani fyzickou zdatností, kurs je určen pro všechny dospělé muže a ženy. Nebudu vás nutit dělat kliky a dřepy s výskokem, ale počítejte s tím, že budete vykonávat nezvyklé pohyby, takže po pěti hodinách tréninku budete řádně unaveni. Posuďte tedy sami, zda se na to cítíte.
 
V průběhu kursu zodpovím jakékoliv vaše dotazy. Vždy se snažím, aby cvičenci pochopili smysl a účel, proč se daná technika provádí právě tak a ne jinak. Řekneme si také něco o psychologii, taktice, výběru nože atd.
 
Na konci kursu obdrží každý účastník certifikát a během několika dnů mu pošlu poštou DVD se záznamem kursu, aby si mohl případně doma naučené techniky procvičovat.
 
Cena kursu je 1200 Kč. Platbu je nutno uhradit předem na účet, jen tak je přihláška závazná. Po přihlášení vám pošlu mailem veškeré potřebné informace. 
 
 
 
 
 
 

Video o tom, co od mých lekcí můžete čekat,            a co naopak zase ne:

     
       
     
 
 
 
STREET FIGHT - individuální jednodenní trénink, který navazuje na knihu Jak vítězit ve rvačkách
Cílem tohoto speciálního tréninku je naučit vás základní techniky, které nutně potřebujete znát do pouličního střetu (rvačky). Naučím vás, jak konflikt ukončit prvním, maximálně druhým úderem K.O. Jde o to naučit se provádět údery technicky tak, aby jejich síla a razance vycházela z nohou, nikoliv z ruky. Základem je naučit se údery pěstí, dále pak údery hlavou, kolenem, loktem atd. podle fyzických předpokladů cvičence (nemá cenu dlouhána učit hlavičky, nebo muže malého vzrůstu kopy kolenem).
 
Trénink je rozvržen na 5 hodin čistého času s hodinovou přestávkou uprostřed. 
 
Cena je 450 Kč/hod., tedy celkem 2.250 Kč. Video k tomuto tréninku naleznete, když kliknete na ikonu:
 
                        
 

NŮŽ VE RVAČCE aneb DRSNÁ REALITA

Toto video bylo před nějakou dobou z YouTube adminem odstraněno, protože ho někdo udal jako spam. Ve videu jsou ukázány směšné praktiky výuky obrany proti útoku nožem v některých bojových stylech, takže předpokládám, že to udal někdo, kdo se výukou takových idiotských a životu nebezpečných technik živí. Nicméně uběhlo pár měsíců a já jsem toto video znovu vyvěsil, protože si myslím, že záběry v něm použité by měl vidět každý, kdo se o problematiku boje nožem, sebeobrany, nebo vůbec řešení násilných situací, zajímá. Všiměte si především prudkosti útoků, agresivity útočníků a přemýšlejte, zda je vůbec možné v těchto situacích použít nějaké složitější protiakce.
 
                           
 

Výuka

Působím v Brně, ale dle domluvy mohu přijet kamkoliv v ČR nebo SR. Nevedu, a ani už nehodlám vést, jakékoliv pravidelné veřejné tréninky. V omezeném rozsahu však nabízím soukromé lekce a semináře boje nožem.

SOUKROMÉ LEKCE

Všechny soukromé lekce poskytuji v „balíčcích“ po deseti jednotkách, přičemž každá jednotlivá jednotka trvá přibližně jednu až dvě hodiny, podle individuální potřeby klienta.

Cena jednoho „balíčku“ je 8500 Kč. V této ceně nejsou započítány jednotlivé vstupy do tělocvičny. Je však možnost cvičit i jinde, dle domluvy s klientem. V případě dojíždění za klientem je třeba počítat s úhradou cestovních nákladů. Cestování po Brně si neúčtuji.

Než se s klientem domluvím na soukromých lekcích, chci se s ním osobně setkat, abychom se poznali, domluvili si pravidla a určili priority. Tato konzultace stojí klienta 500 Kč a náklady na moji dopravu, ale pokud se domluvíme na spolupráci, obdrží výtisk příručky "Nůž - nejlepší přítel v boji o život" jako základní počin do své výuky. Tato seznamovací schůzka slouží k tomu, abychom se já, ale i klient, mohli rozhodnout, jestli je vhodné navázat spolupráci. Tréninky se musejí vést v přátelském duchu porozumění, proto nebudu cvičit nikoho, s kým si tzv. "nesednu". Také nebudu cvičit nikoho, komu tzv. "kouká z očí kriminál", nebo je zjevně příslušníkem nějakého extremistického hnutí. 

Částka 500 Kč za konzultaci se mi platí proto, že v minulosti se mi stalo, že byla domluvena a rukou podáním strvzena spolupráce s klientem, ale on se pak odmlčel, výcvik bez omluvy nebo udání důvodu ani nezačal, a pro mě z toho vyplynula jen ztráta peněz a času. 

SEMINÁŘE

Semináře jsou tematicky koncipovány stejně jako soukromé lekce. Cena účasti na semináři je 1200 Kč na osobu, přičemž jednodenní seminář je v rozsahu pěti hodin výuky ve dvou blocích po 2,5 hodinách.

Počet účastníků semináře je omezen na 6 osob.

Je žádoucí, aby počet účastníků byl sudý, tedy aby každý měl svého sparringpartnera. Pokud musím některému z účastníků nahrazovat sparringpartnera já, nemohu se plně věnovat ostatním cvičencům a kvalita výuky tím znatelně trpí. Jestliže tedy budete chtít organizovat seminář pro svoje přátele a známé, mějte, prosím, tuto skutečnost na paměti. Je i v mém zájmu, aby výuka proběhla co nejlépe, byla kvalitní a každý účastník si odnesl co nejvíce nových znalostí a zkušeností.

Pokud se vás však sejde lichý počet, není nic ztraceno. V tom případě jsem schopen zajistit si pomocníka, který chybějícího člena dvojice nahradí, a vzhledem k tomu, že přece jen již něco umí, ještě se tím váš trénink zkvalitní. 

Témata soukromých lekcí a seminářů:

Boj nožem - základy

zde je zahrnut boj nožem proti noži na kontaktní i těsnou vzdálenost, obrana beze zbraně proti noži, vysvětlení psychologických, anatomických a fyzikálních vztahů a zákonitostí v boji nožem a jejich ovládnutí

Obrana beze zbraně proti útočníkovi ozbrojenému nožem, holí, pistolí

základní techniky a taktika pro zvládnutí eliminace nebezpečí fyzického ohrožení vaší osoby, jste-li konfrontován s útočníkem vyzbrojeným nožem, holí, pistolí. Podstatné je pochopení a zvládnutí jednoduchých zásad a pravidel, která jsou stejná nebo podobná ve všech případech, kdy vzniká nutnost bránit se při napadení.

Ženská sebeobrana nožem a holýma rukama

lekce jsou zaměřeny na vysvětlení a zvládnutí zákonitostí v boji proti silnějšímu a mohutnějšímu protivníkovi, použití improvizovaných zbraní, výuku vhodných technik beze zbraně a použití nože typu „medvědí dráp“, který je svou konstrukcí nejvhodnějším sebeobranným prostředkem pro ženy, ale i muže s drobnou tělesnou konstitucí                       

"Medvědí dráp" svou konstukcí zaručuje, že vám ho útočník nevyrazí z ruky, při pádu k zemi ho neupustíte a na velmi těsnou vzdálenost (například pokud vás těžší a mohutnější soupeř zalehne) je na rozdíl od nožů běžné konstrukce stále velmi efektiví díky své vynikající schopnosti párat. Proto ho doporučuji zejména ženám, ale i mužům velmi subtilní postavy. 


Výuka boje "medvědím drápem" probíhá za použití dřevěných maket, je tedy zcela bezpečná.

Pro reálnou sebeobranu a denní nošení nabízím klientkám a klientům možnost zakoupit si přímo u mě po dokončení kursu "medvědí dráp" od firmy Smith & Wesson, který považuji za nejlepší na trhu:

VIDEO PRO ŽENY - JAK TASIT NŮŽ

                         

 

NŮŽ vs. PISTOLE

                        
 

PŘÍMÝ BOD

                        
Vloženo 17. 4. 2017
 

BOJ NOŽEM V ZIMĚ

                        

Aktualizace z 9. 1. 2017:

K dokreslení informací, ve videu podaných, přidávám jednu historku ze života, která se udála v Rakousku a která vypovídá o schopnosti zimního oblečení uchránit vás před nejhoršími důsledky útoku nožem. Celý článek naleznete ZDE.

Vloženo 4. 11. 2016

TROCHA TEORIE A TROCHA PRAXE

Omluvte, prosím, špatnou kvalitu zvuku a ještě horší kvalitu obrazu v závěrečné části tohoto videa. Občas se stává, že člověk míní a Pán Bůh mění, což se stalo právě nám při natáčení. Plán byl dobrý, ale po příjezdu na naše obvyklé místo, kde jsme už nějaká videa natočili, jsme zjistili, že se nám tam utábořili bezdomovci se vším všudy, se stanem, ohništěm, vínem v PETkách a prádlem mezi dvěma kúly zaraženými do země. Museli jsme tedy hledat náhradní místo, ale mezitím čas letěl, setmělo se a navíc jsme byli jen kousek od železniční trati, kde nás rušily projíždějící vlaky. 
 
Ale věřím, že budete shovívaví a že pokud vám jde více o informace samotné, než o dokonalost zpracování záznamu, pak vám i toto improvizované video k něčemu poslouží.
 
                     
Vloženo 1. 11. 2016
 
 

ÚTOK SEKEROU

                      
Vloženo 13. 9. 2016
 
 

Útok mačetou

V posledních měsících se nám v Evropě rozmáhá nový fenomén, a to popravy nevinných a nic netušících bezbranných obětí pomocí mačety. V následujícím videu jsme vám chtěli vysvětlit alespoň ta nejzákladnější pravidla, jak se napadení mačetou postavit a co v takovém případě dělat.
 
                     
 
Ačkoliv k nám zprávy o mačetových útocích přicházejí poslední dobou zejména ze západní Evropy v souvislosti s imigranty, i my máme svoje hořké zkušenosti. Pokud vás to zajímá, klikněte SEM, SEM, nebo SEM.
 
Vloženo 30. 8. 2016
 
 

3 věci, které nikdy, ale opravdu nikdy, nedělejte, pokud chcete žít !

                       
Vloženo 8. 7. 2016
 
 
 

Obrana proti bodu shora - UTON

           

Vloženo 4. 7. 2016